Yeni albümümüz “Küçük bir evde” dijital mecralarda yayında…

‘Küçük Bir Evde’ Pinhâni’nin 2020’de büyük kısmı evlerde kaydedilen ve yayımlanan 9 teklisine 6 yeni şarkının eklenmesiyle oluşan bir albüm. Bu 15 şarkıya ek olarak 2020’de Türkiye’de en çok dinlenen şarkılardan biri olan ‘Dünyadan Uzak’ için canlı bir akustik kayıt da albümde yer alıyor. Yeni şarkıların kayıtları için İstanbul’da toplanmayı planlayan Sinan Kaynakcı ve arkadaşları, pandeminin etkisiyle bu kayıtları da yine evlerinden gerçekleştirdiler. Eray Polat ve Sinan Kaynakcı’nın aynı evde 1 haftada yaptığı kayıtlara Akın Eldes, Selim Aydın ve konuk müzisyenler evlerinde yaptıkları kayıtlarla eşlik ettiler. Bu albümde yer alan konuk müzisyenler davulda Cem Aksel ve Ediz Hafızoğlu, klarinette Toygun Sözen ve trompette Atakan Gözetlik.
Albümde en öne çıkan şarkı ‘Leyla’. Albümün yeni şarkılarının en önemli özelliği klasik Pinhâni şarkıları olmaları. Son dönemde farklı türlerde şarkılar da üreten Pinhâni bu defa daha bilindik tarzıyla karşımızda. Bunda 6 yeni şarkının 2’sinin Sinan Kaynakcı’nın arşivinden çıkmasının da etkisi var.

dinle

Küçük Bir Evde'yi Spotify'da dinleyin! Yalnızlık Zor'u Spotify'da dinleyin! Evde Kayıt'ı Spotify'da dinleyin! Konserdeyim 2'yi Spotify'da dinleyin! Çekirdekten'i Spotify'da dinleyin! Konserdeyim'i Spotify'da dinleyin! Yollar Bizi Bekler'i Spotify'da dinleyin! On Türkü'yü Spotify'da dinleyin! Kediköy'ü Spotify'da dinleyin! Canlı Yayın'ı Spotify'da dinleyin! Başka Şeyler'i Spotify'da dinleyin! Zaman Beklemez'i Spotify'da dinleyin! İnandığın Masallar'ı Spotify'da dinleyin!