Pinhani & Hasan Gözetlik “Yalnızlık zor” dijital mecralarda yayında…

‘Yalnızlık Zor’ farklı bir şarkımız, bir roman arabesk. Yazar yazmaz aklımıza Hasan’ın trompet ve trombon çalışı geldi. Sonra da dedik ki, roman müziklerini hatırlatan bu şarkıyı Hasan Gözetlik ile söylemeliyiz. Hasan’ı müzik piyasasında tanımayan azdır, Türkiye’nin en iyi trompetçilerinden biri, ama aynı zamanda dünyanın en özel tromboncularından biri Hasan. Dinlediğiniz pek çok albümde o var, bizim albümlerimizde de genelde var. Sahnede de birlikte çok çaldık, söyledik. Hasan’ın çoktan bir albümü olması gerekirdi ama o kadar çok kayıtta ve konserde çalıyor ki, bizim kaydımıza da uzun süre gelemedi. Yaklaşık bir yıldır hem onun hem de bizim müsait olduğumuz bir zaman bulamayınca karantina döneminde farklı şehirlerdeyken kaydını yaptık. İletişim görüntülü konuşma ile sağlandı. Neyse ki Hasan’la kayıt yapmak gerçekten çok kolay.
‘Yalnızlık Zor’ beş şarkılık bir kısa albümün adı aynı zamanda. Diğer şarkılar daha önce Hasan’la kaydettiklerimizden seçtiğimiz şarkılar, az veya çok bilinen şarkılar.
Albümün kapağında yer alan yarı yıkık bina Evren Goralı tarafından yıllar önce Sulukule’de fotoğraflanmış. Romanların renkli hayatlarını ve onların varlığına tahammül edemeyenlerin onlara ettiklerini çok güzel anlatan bir fotoğraf. Bugüne kadar en çok ilham aldığımız müzisyenlerin bir çoğu roman. Onların gıyabında Hasan’a ve onu yetiştiren ailesine çok teşekkür ediyoruz. Umarız bu şarkı ve bu albüm onun müzikal hayatında yeni bir basamak olur.

dinle

Küçük Bir Evde'yi Spotify'da dinleyin! Yalnızlık Zor'u Spotify'da dinleyin! Evde Kayıt'ı Spotify'da dinleyin! Konserdeyim 2'yi Spotify'da dinleyin! Çekirdekten'i Spotify'da dinleyin! Konserdeyim'i Spotify'da dinleyin! Yollar Bizi Bekler'i Spotify'da dinleyin! On Türkü'yü Spotify'da dinleyin! Kediköy'ü Spotify'da dinleyin! Canlı Yayın'ı Spotify'da dinleyin! Başka Şeyler'i Spotify'da dinleyin! Zaman Beklemez'i Spotify'da dinleyin! İnandığın Masallar'ı Spotify'da dinleyin!