iki filim birden

Bugün Müslüm filmine gittim. Sıradan bir sinema izleyicisi kadar bile anlamam sinemadan, ama o adamın hayatının bir filme sığmayacağını zaten tahmin ederdim, film de bunun ispatı gibiydi. Güzel olan şeylerin çoğunlukta olduğu filmde bir Unkapanı çocuğu olarak tatmin olmadım, belki de onun müzik yaşantısından daha çok bahsedilmesini beklediğim için. Elbette Türk izleyicisine uygun çekilmeliydi bu film, öyle de yapmışlar, dram, kan, ölüm, yokluk, aşk, biraz da komedi, ve bol müzik, en güzeli oydu zaten. Film boyunca bacak salladım ben de. Neyse, ben bu konudan iki film çıkarılmasından yanayım, ama çekilmiş artık.

İstanbul’a her gittiğimde kısıtlı zamanda çok kayıt yapmaya çalışıyoruz. Bu yüzden özellikle Selim’e çok yükleniyorum, benim zamanımın azlığının bedelinin bir kısmını Selim ödüyor, benim yetişemediğim işleri yaparak. Tek tesellim bu albümün ve tüm bu yapılan işlerin ona da faydalı olması. Sağolsun, evimiz yakın diye bazen ben İstanbul’a gelmeden bizim kombiyi açıyor, bu hafta sonu idare ederim diye bunu ondan istemedim ama ciddi anlamda üşüdüm. Sanırım önümüzdeki hafta sonu için rica edeceğim yine kombiyi açmasını. İyi oluyor nisbeten ısınmış eve girmek, gece gece.

Albüm için kaydetmeye başladığımız 10 şarkıdan dokuzunu kesin olarak albüme koyuyoruz, koymadığımız şarkının dışında bir şarkı daha vardı albüme girsin istediğim. Ama 2020 sonbaharında bir albüm daha yapalım istiyorum. Bu durumda albüme girmeyen şarkıların yeri zaten hazır, çünkü böyle giderse albüm yetişmeyecek. Davul kayıtları bir şarkı hariç bitti, vokal kayıtlarının da çoğu bitti, içime sinmeyenler olursa tekrar söylerim belki. Akustik gitar kayıtları da biraz yapıldı. Akın Abi bu hafta gelip bazı şarkılara çalacak. Deniz Türkan bu hafta bir şarkıya bağlama çaldı, bas gitar kayıtlarına pek girmedik. Ama en zoru davul, gerisi gelir.

Bugün uzun bir zaman sonra basketbol oynadım, çok da zevk aldım. Keşke daha sık oynayabilsem. Keşke daha çok ve keşke daha az olsun dediklerimi bu günlüğe listeleyeyim, tabii kendi hayatımda…

Keşke daha çok

spor yapabilsem, uyuyabilsem, sevdiğim insanları görsem, enstrüman etüdü yapabilsem (mesela davul)

keşke daha az

şarkı söylesem, yolculuk yapsam, yemek yesem, insanlarla uğraşsam…

Sinan , 4 Aralık 2018

dinle

Küçük Bir Evde'yi Spotify'da dinleyin! Yalnızlık Zor'u Spotify'da dinleyin! Evde Kayıt'ı Spotify'da dinleyin! Konserdeyim 2'yi Spotify'da dinleyin! Çekirdekten'i Spotify'da dinleyin! Konserdeyim'i Spotify'da dinleyin! Yollar Bizi Bekler'i Spotify'da dinleyin! On Türkü'yü Spotify'da dinleyin! Kediköy'ü Spotify'da dinleyin! Canlı Yayın'ı Spotify'da dinleyin! Başka Şeyler'i Spotify'da dinleyin! Zaman Beklemez'i Spotify'da dinleyin! İnandığın Masallar'ı Spotify'da dinleyin!